cadaro | e-blogi.pl
cadaro
Wybieramy okna 2013-07-10

Dobrej jakości okna wroclaw zabezpieczenie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz hałasem, a ponadto pozwalają z wnętrza domowego zacisza obserwować, co dzieje się na zewnątrz. Okno stanowi nieodłączny element naszego domu, dzięki któremu możliwe jest dotarcie promieni słonecznych do każdego wnętrza. Okna i drzwi balkonowe powinny być „jak najcieplejsze", aby straty energii w budynku zostały możliwie ograniczone. Od tego zależą przecież wydatki na ogrzewanie. Okna, które kupujemy do mieszkań powinny charakteryzować się jak najniższym współczynnikiem przenikania ciepła Uw. Jest on bardzo ważny z punktu widzenia kosztów utrzymania budynku i komfortu jego użytkowania, ponieważ określa, ile ciepła tracimy przez okno – więc im jest niższy, tym lepiej. Okna są też ważne dla architektury budynku - od ich urody i rozmieszczenia zależy wygląd elewacji - powinny być zatem ładne i trwałe. Na rynku dostępna jest szeroka oferta nowoczesnych okien, pozwalających osiągnąć dużą oszczędność zużywanej energii. W celu ograniczenia strat ciepła najczęściej decydujemy się na okna z zastosowaniem szyb zespolonych termoizolacyjnych. 


Montaż okien 2013-07-10

Ogromne znaczenie ma również prawidłowy montaż okien wrocław, który oprócz mechanicznego zamocowania okien, ma spełniać funkcje izolacyjne. Prawidłowo wykonana izolacja powinna mieć cechy identyczne jak izolacja dachu: paroszczelna od środka, aby wilgoć z pomieszczenia nie wnikała w głąb spoiny, izolacja termiczna w środkowej części, a od zewnątrz izolacja paro-przepuszczalna. Aby optymalnie wykorzystać właściwości izolacyjne okna, montuje się je dokładnie w strefie izolacji, czyli nad styropianem lub wełną mineralną. O jakości okien i ich właściwościach decyduje nie tylko materiał z którego są zrobione ramy, ale też: nowoczesna technologia produkcji, staranność wykonania, dobór szyb, okuć, uszczelek i innego osprzętu oraz precyzyjny montaż w otworze. Profesjonalny montaż wykonają fachowcy, którzy dają gwarancję na jakość swojej pracy - wówczas mamy pewność, że zakupione przez nas okna będą w 100% spełniały swoją funkcję!


Okna dachowe 2013-07-10

Pomieszczenia na poddaszu wymagają odpowiedniego doświetlenia światłem naturalnym. Planując rozmieszczenie i montaż okien dachowych należy także pamiętać o komfortowym użytkowaniu okien podczas otwierania, zamykania i wyglądania przez nie. Wysokość okna dachowego uzależniona jest przede wszystkim od kąta nachylenia dachu. Do domów z dachem stromym wybierane są krótsze okna. Im kąt nachylenia jest mniejszy, tym okno powinno być dłuższe. O tym, jaką powierzchnię powinny mieć okna na poddaszu decyduje wielkość i rodzaj pomieszczenia. Prawidłowe doświetlenie pomieszczeń za pomocą światła naturalnego określa się stosunkiem powierzchni okna liczonej w świetle ościeżnicy, do powierzchni podłogi. Idealnym rozwiązaniem jest gdy okna dachowe zajmują 10 % powierzchni podłogi Najlepszy efekt otrzymamy rozkładając równomiernie okna na całej powierzchni pomieszczenia, zapewni to dobrą widoczność oraz odpowiednią ilość światła o różnych porach dnia. Dlatego ważne by zamiast jednego dużego okna było kilka mniejszych ale równomiernie rozstawionych. Im wyżej będzie zamontowane takie okno tym lepiej oświetli pomieszczenie. 


Profesjonalny montaż 2013-07-10

Na co zwrócić uwagę przy montażu drzwi? Przeczytaj to koniecznie gdy zamówisz montaż drzwi wrocław ma najlepszą ofertę! Drzwi należy montować w odpowiednio przygotowanym otworze budowlanym, który na bocznych ścianach powinien zachować pion, natomiast na dolnej i górnej płaszczyźnie poziom, zalecane wymiary otworów montażowych powinny być większe w pionie i poziomie od 2 do 4 cm. Ościeżnica drzwiowa powinna być zamontowana w ścianach o zwartej mocnej strukturze takiej jak; beton, cegła, pustak - daje nam to gwarancję trwałości. Drzwi należy montować w budynkach w których zakończono mokre prace budowlane, po wykonaniu i wyschnięciu tynków i posadzek. Na czas wykończeniowych prac budowlanych należy odpowiednio zabezpieczyć drzwi przed działaniem farb, tynków, środków chemicznych oraz zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczenia.


Wymiana okien 2013-07-10

Wymiana okien jest jedną z kosztowniejszych inwestycji w domowym budżecie, gdy decydujemy się na remont. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na poznanie podstawowych zasad dobrego montażu. Wymianę okna wrocław to miasto z ogromnym i bogatym rynkiem w tej dziedzinie, możemy więc umownie ująć w czterech podstawowych etapach: wybór dostawcy i zakup okien, montaż okien, roboty wykończeniowe, regulacja okuć okiennych. Na każdym z tych etapów mależy uważać - możemy popełnić błędy, których skutkiem mogą być późniejsze kłopoty i brak zadowolenia z wykonanych zmian. Obecnie na rynku jest wielu producentów okien i wybór wcale nie jest łatwy. Najczęściej przy wyborze producenta kierujemy się ceną. Ale takie podejście nie zawsze gwarantuje, że dokonamy dobrego wyboru. Nowe okna powinny charakteryzować się jak najniższym współczynnikiem przenikania ciepła UV gdyż sprzyja to utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. 


Rolety zewnętrzne 2013-07-10

Roleta to zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku.. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Rolety zewnętrzne to doskonale zabezpieczenie antywłamaniowe ale również doskonały sposób na doskonałą izolację cieplną, która jest bardzo cenną zaletą zwłaszcza w zimowe i mroźne dni i noce. Wykonane są według standardów stawianych nowoczesnym elementom budowlanym a świadectwa i atesty państwowe gwarantują całkowitą zgodność z obowiązującymi przepisami budowlanymi. Rolety z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, charakteryzującej się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych pozwalają one na redukcję wydatków na energię przez cały rok nawet do 30%. Niezawodna obsługa rolet zewnętrznych to warunek komfortowej użytkowania. Jeśli wybierzesz najprostsze sterowanie ręczne, specjalnie zaprojektowane łożyska zagwarantują lekką pracę nawet bardzo dużych rolet. Możliwe jest również zamykanie jednym pilotem wszystkie rolety jednocześnie - wypróbuj!


Okna w pokoju dziecka 2013-07-10

Okno w pokoju dziecka powinno zapewnić odpowiednie oświetlenie, które jest bardzo ważne na każdym etapie jego rozwoju, zarówno podczas zabawy, jak i w czasie nauki. Ponadto powinno zapewniać komfort i bezpieczeństwo naszych pociech. Gdy przygotowujemy pokój dla dziecka nie  zawsze myślimy o tym jakie powinno być okno w takim pokoiku. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa malucha są odpowiednie okna. Ważne by wyprać takie okno by było ono bezpieczne dla malucha. Możemy zdecydować się na przykład na klamkę z kluczykiem czy przyciskiem lub bezpieczną szybę. Meblując pokój malucha, powinniśmy oczywiście pamiętać, aby nie ułatwiać mu wspinaczki na parapet. Na rynku dostępne jest szeroka gama kolorów możemy więc wybrać do pokoju dziecka ładne kolorowe okna, które dodatkowo będą ozdobą pokoju. Aby zapewnić naszym maluchom komfort, w pokoju powinna panować temperatura ok. 22°C – 24°C, dlatego warto wybrać do niego okna energooszczędne. Jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy lub w głośnej okolicy warto zadbać też o wysoką izolacyjność akustyczną. Zapewni to dziecku komfortowy odpoczynek i miejsce do zabawy i nauki.


Bezpieczeństwo 2013-07-10

Dla właściciela domu jednorodzinnego cechą decydującą o wyborze drzwi zewnętrznych jest wygląd i cena, czy to jednak wystarczy by dokonać odpowiedniego wyboru?. Warto też zwrócić uwagę na parametry techniczne. To właśnie one decydują o trwałości drzwi wrocław i ich późniejszym komforcie użytkowania. Prócz właściwości antywłamaniowych, najważniejsze parametry to izolacyjność cieplna i akustyczna. Drzwi są istotnym elementem chroniącym nas m.in. przed „wizytą nieproszonych gości”. Dla własnego spokoju i poczucia bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w produkt, który gwarantuje wysoką ochronę przed włamaniem. Zwykle takie drzwi mają wzmocnione profile skrzydła, są też zabezpieczenia przed ściągnięciem skrzydła i specjalne zasuwy wielopunktowe. Przy wyborze drzwi zewnętrznych ważny jest także współczynnik przenikania ciepła i ograniczenie hałasu. Należy wziąć także pod uwagę jaka jest ich ochrona przed deszczem i słońcem oraz z jakiego zostały wykonane materiału.


Łatwe zadanie 2013-07-10

Najprostszy model framugi zwany jest blokowym albo stałym. Taka konstrukcja najlepiej sprawdza się przy zabudowie muru o typowej grubości, tzn. 6-10 cm. Mogłoby się wydawać, że montaż tradycyjnej, nieskomplikowanej framugi nie może sprawiać problemów. Tymczasem dokładne ościeżnice i dopasowanie jej wszystkich elementów nie należy do łatwych zadań. Dlatego też mimo atrakcyjnej ceny klienci coraz chętniej wybierają inne rozwiązania. Dobrym rozwiązaniem jest ościeżnica regulowana, gdy mamy ściany o nieregularnych wymiarach.


Kupujemy klimatyzację 2013-07-04

Klimatyzacja utrzymuje optymalną (wybraną przez jej użytkownika) temperaturę w pomieszczeniu. Zwiększając Twój komfort w upalne dni. Oprócz temperatury, klimatyzacja dba o odpowiednią wilgotność powietrza, która pozwala Ci swobodnie oddychać. Aby to wszystko sobie zapewnić nalezy wykonać profesjonalny montaż klimatyzacji wrocław dobrej i sprawdzonej firmy.Dodatkową zaletą klimatyzacji, jest filtrowanie powietrza. Dzięki niemu w powietrzu nie ma zarazków, ani innych zanieczyszczeń jest to szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie i uczulenia - czemu więc nie pozwolić sobie na taki mały luksus?. Montaż klimatyzacji wykonuje się w pomieszczeniach zamkniętych, w których utrzymanie stałej temperatury jest szczególnie ważne, jej konstrukcja jest zależna od typu budynku oraz potrzeb jego mieszkańców. Profesjonalna firma pomoże w doborze odpowiedniego urządzenia oraz wykona profesjonalny montaż. Bardzo ważne jest by skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy na swój sprzęt i montaż udzielą niezbędnej gwarancji. Przy zakupie klimatyzacji należy poradzić się fachowca, który wykona pomiar i pomoże wybrać odpowiednie miejsce na instalację - taki zakup to poważna decyzja na lata, nie kupuj więc u przypadkowego sprzedawcy czy przez internet bez profesjonalnej i rzetelnej informacji na temat kupowanego sprzętu - ważne by był odpowiedniej wielkości i pojemności co ma wpływ na wydajność i pobór energii - czyli ważny aspekt domowej ekonomii. 


Drzwi do Twojego domu 2013-07-04

drzwiach zewnętrznych drewnianych najczęściej stosowane są szyby refleksyjne, witrażowe, bezpieczne. Jako okucia w oferowanych najczęściej drzwiach zewnętrznych stosuje się zamki listwowe KFV i blokady antywyważeniowe. Dla osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących walorów estetycznych oraz dla ochrony przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi drzwi zewnętrzne drewniane malowane są metodą natryskową ekologicznymi farbami akrylowymi. Porządne drzwi zewnętrzne powinny mieć grubość co najmniej 68 cm taka grubość jest bowiem gwarancją ciepło-chłonności i bezpieczeństwa! Dostępne dziś na rynku drzwi mogą być pełne lub przeszklone, w stylu nowoczesnym lub retro. Wszystko to daje nam ogromny wybór i możliwość dopasowania drzwi do wnętrza. Dobrej jakości drzwi mają doskonałe walory estetyczne , praktyczne rozwiązania funkcji użytkowych bardzo dobre parametry w zakresie izolacji akustycznej i cieplnej oraz rozwiązania antywłamaniowe oraz są porządnie i gustownie wykonane. 
Jakie drzwi będą najlepsze 2013-07-04

Pcv oraz drewniane drzwi wrocław wewnętrzne grają wiele ról. Nie tylko dzielą przestrzeń mieszkania, lecz odpowiednio dobrane nadają wnętrzu styl podobnie jak meble. W zależności od zasobności naszego portfela możemy kupić drzwi wewnętrzne z drewna litego, klejonego lub płyt drewnopochodnych, tzw. HDF. Niezależnie od tego, z czego są zrobione, zawsze składają się z trzech podstawowych elementów: ościeżnicy zwanej potocznie futryną, skrzydeł i okuć (zawiasów, klamek i zamków). Możemy wybrać drzwi pełne, ozdobione witrażami, częściowo lub w pełni przeszklone wszystko zależy od tego w jakim stylu mamy urządzone wnętrze. W zależności od sposobu mocowania skrzydeł rozróżniamy: Drzwi rozwieralne jedno- i dwuskrzydłowe, które mogą otwierać się w jedną stronę lub wahadłowo. Drzwi przesuwne, które poruszają się na prowadnicach w płaszczyźnie równoległej do płaszczyzny ściany. Zazwyczaj montowane są w szafach wnękowych. Można nimi też oddzielić np. aneks kuchenny od salonu. Ich odmianą są drzwi harmonijkowe (przesuwne składane) zbudowane z wielu wąskich elementów połączonych zawiasami. Stosujemy je zwykle w nietypowych przejściach i w ciasnych pomieszczeniach. dziś na rynku jest ogromny wybór, wiele produktów jednak nie jest zrobione z dobrej jakości materiału co jest plagą dzisiejszych czasów. Z drugiej strony wiele kiedyś słabej jakości materiałów dzięki postępowi w ich produkcji dziś dorównuje jakości innym dobrze znanym i sprawdzonym materiałom - i tak jest dziś w przypadku drzwi z PCV! Jeśli nie mamy dużych środków z powodzeniem możemy zakupić i zamontować drzwi wrocław z Pcv -jest to dobre rozwiązanie ekonomiczne!


Materiał 2013-07-04

Bardzo duże znaczenie ma materiał, z jakiego wyprodukowane jest okno. Na naszym rynku można dostać ich dwa rodzaje: okna wrocław plastikowe, okna drewniane. Które z nich będą lepsze? Przede wszystkim, zanim podejmie się decyzję, trzeba się bardzo dobrze zastanowić nad plusami i minusami obu rodzajów okien. Okna drewniane wyglądają pięknie i są bardzo trwałe, ale ze względu na fakt, że drewno to relatywnie delikatne tworzywo, chcąc zachować je w dobrym stanie, trzeba je regularnie poddawać konserwacji, co może się okazać dość kłopotliwe i kosztowne, jeśli weźmie się pod uwagę czas, który trzeba poświęcić na podobne prace. Może to być zadanie szczególnie kłopotliwe dla laików, którzy nie mają na ten temat odpowiedniej wiedzy i boją się, że coś wykonują źle i odbije się to niekorzystnie na drewnie. Okna plastikowe z kolei są o wiele tańsze niż okna drewniane i to jest ich zasadnicza zaleta, jaka sprawia, że ludzie się często na nie decydują. Poza tym nie nastręczają one żadnych trudności, jeśli chodzi o ich konserwację, ponieważ plastik tego nie wymaga. Można go szybko umyć wilgotną szmatką. Minusem okien plastikowych w stosunku do okien z drewna może być ich wygląd, na pewno nie można ich porównywać. Okna drewniane mają o wiele więcej klasy oraz elegancji.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]